Wykonuję cyfrowe panoramy sferyczne, inna nazwa, to zdjęcia dookulne.Są to zdjęcia przestrzeni zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz obejmujące pełną sferę fotografowanej przestrzeni 360°
Zdjęcia te niestety prezentują się dobrze tylko na monitorach komputerów itp. urządzeniach ale za to pozwalają w niecodzienny sposób zapoznać się z prezentowanym miejscem.
Zdjęcia sferyczną można oglądać z każdej strony, zarówno przed fotografem jak i za fotografem, po bokach, u góry i na dole.


Lokal gastronomiczny

Taka fotografia jest doskonałą formą prezentowania lokali gastronomicznych, restauracji, pensjonatów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, agencji nieruchomości, sklepów czy gabinetów lekarskich.
Dzięki takiej prezentacji możemy się pochwalić eleganckimi wnętrzami, nowoczesnymi urządzeniami czy chociażby zwyczajnie pokazać je ludziom, którzy nie mogą odwiedzić danej lokacji na żywo, w sposób wirtualny.


Zamek Lipowiec - wirtualna wycieczka

Ciekawą formą prezentacji są wycieczki panoramiczne dzięki którym za pomocą kilku panoram sferycznych, możemy zaprezentować wiele pomieszczeń, oglądając je na monitorze z każdej strony.

  Zdjęcie sferyczne w zależności od technik i sprzętu jakim fotograf się posługuje składa się od kilku do kilkudziesięciu ujęć. Do wykonania takiego zdjęcia niezbędny jest oczywiście aparat fotograficzny ale poza nim fotograf musi także dysponować odpowiednim statywem i głowicą pozwalającą ustawić aparat w odpowiednim punkcie. Oczywiście niezbędne jest również oprogramowanie pozwalające poskładać dziesiątki zdjęć w jedną całość, a następnie wykonać plik, który każdy może umieścić na swojej stronie. Wszystkie te czynności związane z powstaniem takiej fotografii i stworzeniem pliku gotowego do umieszczenia na stronie wykonuję na zlecenie, w cenie 100 zł za rozstawienie statywu. Pod pojęciem rozstawienia statywu rozumiem wszystkie czynności związane z wykonaniem panoramy sferycznej w jednej lokacji np. w pokoju, salonie, gabinecie itp. Zleceniodawca otrzymuje pliki wynikowe drogą elektroniczną np. mailem lub na życzenie wysyłam pocztą na płycie CD.  
 

.