Dzieci

 

Fotografia dziecięca, to wdzięczny ale i wymagający temat. Podchodząc do tego tematu wydawać by się mogło, że nic prostszego jak zrobienie dziecku zdjęcia. Niestety, doświadczenie szybko koryguje ten pogląd. Dzieci są ruchliwe, niecierpliwe i zrobią wszystko oprócz spokojnego pozowania. Zrobienie zdjęcia dziecku wymaga od fotografa uzbrojenia się w cierpliwość. Nawet bardzo malutkie dziecko jak niemowlak może nie mieć akurat dnia na pozowanie. Często w czasie sesji dziecko może się wypróżniać, płakać albo mieć zły nastrój więc nic na to nie poradzimy i musimy cierpliwie poczekać. Pracując z tak małymi modelami liczymy się z tym, że pewne rekwizyty zostaną przez nich "zaznaczone"
i jest to jak najbardziej naturalne.

Sesja niemowlaków

Jesteśmy na to przygotowani i takie małe wypadeczki nie są dla nas czymś dziwnym, więc nie musicie się obawiać drodzy rodzice, że fotograf się pogniewa za zniszczone rekwizyty ;)
Odnośnie niemowlaków to mam bardzo ważną informację dla rodziców chcących zrobić dziecku sesję zdjęciową. Dziecko do dwóch tygodni jest bardzo spokojne i praktycznie cały czas śpi. Taki stan rzeczy sprzyja do robienia zdjęć śpiącego dziecka ozdobionego lub nie, w pozycjach które możemy z nim układać. Plastyczność ciała niemowlaka przejawia się tym, że dziecko pozwala się ułożyć w dowolnych pozach i najczęściej śpi.
Ciekawymi zdjęciami są ujęcia gdzie mały model czy modelka pozuje na golasa tylko z małą przepaską na biodrach lub czymś podobnym. Poza tym ciekawie wygląda jakiś rekwizyt w postaci ozdoby na głowie lub czapeczki, zwłaszcza jeśli ta ma jakiś fantazyjny wzór. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej żeby w tle fotografowanego dziecka nie znajdowało się zbyt wiele przedmiotów które mogą rozpraszać uwagę widza. Ten problem rozwiązujemy w postaci przenośnego tła fotograficznego, które możemy zabrać do domu naszego klienta.
Zasadniczo odradza się używanie lamp błyskowych dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze sześciu miesięcy a do dwóch tygodni nie ma nawet mowy o ostrym świetle flesza. Dlatego aby zrekompensować braki oświetlenia niezbędny jest odpowiednio czuły aparat fotograficzny, który może robić zdjęcia na wysokich parametrach ISO, a przy tym zdjęcia nie zostaną obciążone zbyt wielkimi szumami, które na zdjęciach wyglądają jak zaśnieżony obraz. Drugim elementem jest jasny obiektyw, który wraz z odpowiednim aparatem fotograficznym zapewni nam możliwość robienia zdjęć w ciemnych pomieszczeniach. Jeśli warunki są mimo wszystko bardzo trudne dysponujemy ciągłym źródłem światła, które dodatkowo ukrywamy za parasolką fotograficzną, która w tym wypadku działa jak softbox i rozprasza światło dzięki czemu zyskujemy łagodne źródło światła które nie podrażnia oczu maluszka.
Innym bardzo ważnym elementem sesji zdjęciowej jest zapewnienie komfortu małemu człowieczkowi, któremu musi być ciepło nawet w rozbieranych sesjach. Z powyższego powodu jednym z istotnych elementów naszego sprzętu jest zwyczajna farelka, która zapewnia maluszkowi ciepełko dzięki czekmu mamy większe szanse, że model się nam nie przeziębi i nie rozpłacze dlatego mamy szansę na uchwycenie uśmiechu dziecka.

 
Sesja dziecięca
 
 
Na planie zdjęciowym